Blogy na Travellerspoint

The Blue Eye

semi-overcast 20 °C
Zobrazit Greece 2022 na mapě uživatele MracaTheOne.

Ráno nás probouzí slunce. Z balkónu vidíme, že se pod námi v údolí válí mraky a vršky hor jsou zalité sluncem. Tak se rychle oblékáme a ještě před snídaní vyrážíme na krátký trek znovu ke kláštěru Paraskevi. Včera byly mraky nahoře a dnes se nám ukazuje přesný opak. Po návratu na hotel si dáváme snídani a vyrážíme na vyhlídku Oxya, z které je prý nejlepší výhled na kaňon Gorge de Vikos. A informace nelžou, pohled je to dechberoucí.

Dalším bodem je Stone Forest. Přírodní monument, kde shluky kamenů vytvářejí doslova "les".

A pak již směr Albánie. Na hraničním přechodu jsme sami, a tak přejezd probíhá velice rychle. Můžeme tedy pokračovat k The Blue Eye - pramenu řeky Bistricë. Voda zde vyvěrá z modré krasové jámy, hluboké více jak 50 metrů.

Od Modrého Oka jedeme na pobřeží do parku Butrint, kde nejprve navštívíme hrad Aliho Pashi. Na pobřeží vidíme velké možnství velkých modrých krabů, kteří se na pobřeží Albánie dostali ze západního Atlantiku.

A na závěr dnešního dne navštěvujeme římské město Butrint. Město, které bylo ve druhém století na vrcholu své slávy. Fungující vodovody, divadlo a pak přišlo křesťaství a vše zničilo. Náboženství je zlo, jakékoliv.

Dnes přespáváme v městě Ksamil na dohled od Korfu.

MRA_9489-HDR.jpgMRA_9501-HDR.jpgMRA_9617-HDR.jpgDJI_0105-Pano.jpgDJI_0141-Pano.jpgMRA_9626.jpgMRA_9651.jpgccc5aff0-cb2c-11ec-a6f0-9fbf11c0abb2.jpgMRA_9676-HDR.jpgMRA_9672.jpg

Napsal/a MracaTheOne 22:03 Uloženo ve složce Albania

Poslat na emailFacebookStumbleUpon

Obsah

Buďte první, kdo okomentuje tento příspěvek.

Abyste na tomto blogu mohl/a vkládat komentáře, musíte být přihlášen/a jako uživatel Travellerspoint.

Přihlásit se